середа, 12 жовтня 2016 р.


Тема. Життя - це мить, зумій його прожити

Мета: формувати загальнолюдські цінності, прищеплювати відповідальність за власне життя і життя близьких.
Обладнання: вислови видатних людей, кольорові стрічки, аркуші паперу,олівці
Форма проведення: година спілкування.
Методи і прийоми: вправи « Знайомство», «Мікрофон», робота в групах,  робота в парах, розповідь, інтерв'ю.

Епіграфи :

 «Живи не як хочеться, а як можеться»
(народна мудрість)

 «На світанні, побачивши сонце, з радістю прославте день новий і скажіть: Господи, додай мені літа до літа, щоб я чесно й добром виправдав життя своє»
Володимир Мономах

Духовний заповіт Матері Терези
Життя — це шанс. Скористайся ним.
Життя — це краса. Милуйся нею.
Життя — це мрія. Здійснюй її.
Життя — це виклик. Прийми його.
Життя — це обов'язок. Виконай його.
Життя — це гра. Стань гравцем.
Життя — це цінність. Цінуй його!
Життя — це скарб. Бережи його.
Життя — це любов. Насолоджуйся нею.
Життя — це таїна. Пізнай її.
Життя — це юдоль бід. Перебори усе.
Життя — це пісня. Доспівай її.
Життя — це боротьба. Почни її.
Життя — безодня невідомого. Не бійся, вступи в неї.
Життя — удача. Шукай цю мить!
Життя таке чудове — не загуби його.
Це твоє життя. Борони його.
Питання для обговорення:
Для чого людина живе на землі?
Що зробити для того, щоб життя наше було прекрасним?
                      Хід заняття
1.Повідомлення теми і мети заняття.
Учитель. Тема сьогоднішнього заняття –« Життя - це мить, зумій його прожити». Найдорожче в людини –це її життя, яке сповнене труднощів, несподіванок, перемог, поразок. Вдумаймося у слова Леонардо да Вінчі:«Пам'ятай, життя є дар, великий дар, і той, хто його  не цінує, цього дарунка не заслуговує». А щоб цінувати життя – треба розуміти своє місце в ньому.
2. Вправа «Знайомство»
Кожному учневі роздається аркуш паперу з написом «Я» олівці,фломастери.
 Діти повинні написати великими літерами три своїх найбільш характерних рис, що не є очевидними. Потім учені прикріплюють папірці до свого одягу на видному місці і по черзі розповідають про особисті якості.
3.Вправа « Мікрофон».
Учні вголос дають визначення розуміння слова «життя».
Вчитель.  Людське життя... Неповторне і звичне, радісне і сумне, сповнене глибоких переживань, солодке, як мед, і гірке, як полин.
4. Вправа «Життєве кредо»
Кожен із учнів має сформувати свій девіз, який відображає його життєве кредо.        
Вчитель. У  людини, як стверджує одна романтична сага, є береги, від яких кожен відпливає і до яких неодмінно причалить: Берег Дитинства, Берег Юності, Берег Старості.
На цій довгій дорозі зустрічаються чимало інших, не менш значимих. Серед них - Берег Надії, Берег Любові.
 Ви молоді, завзяті, кмітливі, сповнені енергії. Маєте багато мрій, бажань, задумів і планів на майбутнє.
Щодня ви пізнаєте життя, відкриваєте для себе світ. Ви хочете усе спробувати, випробувати себе і свої сили, утвердитись як людина і як особистість.
Ви рухаєтесь вперед, наближаючи власне І майбутнє.
Ви мрієте про успіх, кохання і щастя, бо ви молоді.
Усе життя для вас попереду.
Від Берега Дитинства відпливаєте і прибуваєте до Берега Юності.
Юність - це пік вашого життя. Зараз ви робите найвеличніше своє відкриття - відкриваєте самих себе.
А відкриття самого себе - найпрекрасніше, що може відчути людина.
Учень.                             
Ти знаєш, що ти - людина?
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя - єдина,
Мука твоя - єдина,
Очі твої - одні.
Більше тебе не буде
Завтра на цій землі.
Інші ходитимуть люди,
Інші кохатимуть люди -
Добрі, ласкаві і злі.
Сьогодні усе для тебе:
Озера, гаї, степи.
І жити спішити треба,
Кохати спішити треба —
Гляди ж, не проспи!
Бо ти на землі - людина,
І хочеш того чи ні -
Усмішка твоя - єдина,
Мука твоя єдина,
Очі твої—одні.
(Василь Симоненко)
Учитель. Сьогодні ви тримаєте у власних руках своє майбутнє. І лише ви самі відповідаєте за нього. Вже від вас залежить, яким буде завтрашнє і майбутнє.
 Звичайно, нікому не дано з цілковитою точністю визначити своє майбутнє.
-        Як ви думаєте, чи може кожна людина жити так як вона хоче?
-        А що складніше і важливіше - будувати життя чи пристосовуватися до
нього?                                                                             
       -А який зміст ви вкладаєте в поняття «жити щасливо» ?
 У кожного з нас від народження з'являються свої принципи: один любить спокій, буденність, простоту, скромність, а інший — навпаки, неспокій, святковість. Але кожний з нас зі своїм народженням одержав право на життя і повинен думати зараз над кожним своїм вчинком.
Важливо, щоб людина пізнала себе і добре визначила мету, яку  вона хотіла б досягти.
5. Рольова гра «Веселкова  казка про життя».
       Перед  учнями розкладено картки і запропоновано кожному витягнути єдину з них. На картках написано назви професій: президент, учитель, лікар та інші. Ведучий зачитує запитання, а учні згідно соціальної ролі виконують дію. об'єднати учнів на сім груп за кольором веселки - червоний, оранживий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.  Учням пропонується скласти «веселкову» казку про життя.
    Потім групи по черзі читають свої казки. Починає гру група, якій призначено червоний колір, а закінчує група, якій призначено фіолетовий колір.
 Учитель. Пошук змісту життя - проблема складна. Нерідко вона пов'язана з певними невдачами, розчаруваннями в собі і в людях. Можливо в когось з нас виникає думка: «Що там говорити про сенс життя, інтелект, коли сьогодні в нашій державі добре живуть ті, хто має гроші, владу...»
Ми не повинні орієнтуватися на погане, а  жити, серцем жити і людей любити».
6. Вправа «Музико –терапія»
Учитель. Сядьте зручно. Закрийте очі і спокійно дихайте. Ви розслаблені і спокійні, готові вирушити у велику подорож до стародавнього, таємничого, покинутого саду. Ви бачите чудову природу: шовкові трави, чудернацькі квіти, дивні дерева, які своїми м'якими голосами запрошують вас зайти, тихо нашіптуючи: заходь, заходь.
І ви спинитесь у прекрасному, але занедбаному садку. Рослини там розрослися, що не видно землі і важко знайти стежку. Вам хочеться довести , все тут до ладу, і ви починаєте полоти бур'яни, підрізати гілки, викошуєте суху траву, обкопуєте, поливаєте, наводите повний порядок в садку. Через деякий час оглядаєте те, що зробили, порівнюєте із тією частиною саду, якої ще не торкалися. Ви задоволені   результатом своєї праці. Ви чуєте слова подяки, задоволенням відмічаєте, що все і завжди потребує догляду, турботи і уваги. І навіть природа, аби радувати око, потребує дбайливих рук, терпіння і любові.
Ви із задоволенням оглядаєте ще і ще раз цю дивовижну красу і повертаєтесь до кімнати впевнені: все в цьому світі створено для краси і ви –теж.
7. Підсумок години спілкування
Учитель. Як ви думаєте, чому я саме так визначила тему нашої сьогоднішньої зустрічі: «Життя - це мить, зумій його прожити».
 - Що зробити для того, щоб наше життя було прекрасним?
8. Притча  
Людське життя коротке і дається воно тільки раз.
Якось один професор на великому білому аркуші намалював чорну крапку і показав учням.
-         Що ви бачите? - запитав він.
-         Чорну крапку! - відповіли всі.
-         Так, ви всі бачили маленьку чорну крапку, - сказав професор. – Але ніхто не зауважив великого білого аркуша.
Життя - це серія хвилин, правдивий успіх приходить лише тоді, коли ми живемо усіма тими хвилинами сповна.
Не ризикуй, ідучи за маленькою чорною крапкою, пройти повз великий білий аркуш.















Немає коментарів:

Дописати коментар